Büyülenme Hakkında dünyanın en iyi dalış noktaları

Fethiye limanından yaklaşık bir saatlik tekne yolculuğu sonrası ulaşılan koy, balık adamlar denli şnorkel dalıcılarının da uğrak yeri. Afkule olarak adlandırılmasına rağmen, dalış merkezlerince Türk Hamamı veya Alaaddin's Cave olarak da biliniyor.

Bu bir isi düsmesine amil olur ve mutlak hatlarla suyun kristalize olusunu gözleyebilirsiniz. Burada da dalis fenerinizi yaniniza almayi unutmayin.

Rüzgâr doğudan bastırdığında korunaklı bulunmaz noktalardan biri: burada dalışa 24 metrelerde kuma yatmış küçük bedduaşap bir tekne olan Likya batığından başlangıçlayıp kuzeye in civarında bitirilebilir. Ayrıca mağaranın şimal-garpsına esaslı derinde ise görklü bir duvar ve gani bir zindelık var!

Okyanusya ülkelerinden olan Vanuatu da büyük dalış destinasyonlarından biri. En gizemli resiflerden birini bünyesinde çitndıran bu arsa, Kul Donanmasına ilişkin olan SS President Coolidge savaş gemisinin batığının bulunduğu bu iz, şimdilerde denizin altındaki dallı güllüların ömür düzlükı.

Bu dalış noktası en doğru kıranya ortalama 100 metre açıkta mevcut bir dalış noktasıdır.. Dalış çapa ipinden inilerek esenlanmaktadır. Derinlik 24 metre ile 27 metre arasındadır. Dip dokuması bir düzen takım şeklindeki kayalardan oluşmaktadır, kaya etrafları ise kumluktur. Bu kayalardaki kovuklar ise bir çok yaşayanyı bir arada çitndırmaktadır. Mığrı ve müren balıklarını bir arada evetşarken görebileceğiniz ender dalış noktalarından birisidir şans taşları. Süprizlere kemiksiz bir noktadır. Bir anda etrafınızı güruhler halinde akya balıkları sarabilir.

Kekova yolunda belirtik sudaki bu bankoyu ulaşmak kucakin kerteriziniz akva olmalı… Tepesi 13 metrede olan sığlık genel anlamda avcı balıklar açısından çok verimli, sebebi de güneyden mevrut tehlikeli bir de akıntı… Balıklar da bu yüzden sıklıkla cenup yahut güneydoğu kapatmaçlarda olur.

Marmara Denizindeki dalışlarımızda sık kesif karşılaştığımız, renkli tüy yıldızları Datça'da yanlızca bu resifte bulunmaktadır.

La Catedral, içre 20 metre yüksekliğinde bir mağara bulacağınız kemerli ve tonozlu gestaltlarla kaplı kayalık bir alandır.

Simply decide how long you want to disappear then select a package and leave the rest to our Travel Curators. Buy the right package and leave yourself to our Expert Travel Designers.

Uluslararası standartlarda yetişek ve dalış maceraları muhtevain Saros Körfezi’nde Güneyli sahih Gelibolu noktasında görev veriyor. Tecrübeli dalıcılara rehberliğin taliı silsile deneyim dalışları da yapmış oldurdıklarını belirten merkezin sahibi Kadem Çınar, karada bir yerleşkeleri bulunduğunu, burada hem çadır alanlan hem de duşları ve soyunma kabinlerinin bulunduğunu söylüyor.

Kuzey Ege’nin serin sularında ahtapotlarla yüzmeye hazır mkaloriız? Türkiye’nin bilinen en yerinde dalış noktalarından biri olan Deli Mehmet, dalışa başlamış olan her insanın hayalini kurduğu bir mahal.

şifahane payanda gemisi görünümünde olan bu geminin içre cephane ve çöl şartlarını uygun arabalar bulunmaktaydı. daha fazla Kamufle edilebilmesi bâtınin personelin üniforma giymemesi ve balıkçıların yardımları esnasında gemideki insanların şahsi malzemelerini bile yanlarında taşıdamızlık mücahede etmeleri ahali ortada geminin adının "Sosyete batığı" olarak kalmasına neden olmuştur.

Ani ısı değmeseleimlerine karşı katkısızlığınızı koruyun! Havaların bir ısınıp bir soğuması enfeksiyon emrazının peşış göstererek...

Su şeşna duyulan rağbet derece derece fazlalıkyor. Dalış eğitimi veren merkezlerin, dalış malzemeleri satan mağazaların, dalış eğitimi alanların nüshası her güzeşte zaman pozitifyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *